دسترسی به تصاویر مقدور نمی باشد

شروع کار با ا.

اگر برای اولین بار است که ا ر ا اجرا کرده باشید، یک کادر محاوره ای باز می شود و از شما می خواهد که محل ذخیره سازی ذخیره سازی پروژه های ا را مشخص کنید که من همیشه درایوی (پارتیشن) به غیر از درایوی که ویندوز در آن نصب شده یا درایو c انتخاب می کنم. سپس با پنجره ی زیر روبئ می شوید.

در حال لود شدن

در قسمت پایین وسط (recent project) می توانید پروژه هایی که قبلا استفاده می کردید را باز کنید. روی new project کلیک کنید. راستی می تواننید با استفاده از open project پروژه ای را که از قبل در کامپیوتر ذخیره کردید باز کنید.

پنجره بعد من را مجبور می کند یکسری توضیحات بدهم و یه چیزایی رو بگم با دقت بخونید!!

دسترسی به تصویر فعلا مقدور نیست

استاندارد تلوزیونی در صدا سیمای ما یعنی ایران pal است یعنی تمام تجهیزات و. صدا و سیما با این استاندارد کار می کند. استاندارد های پخش ویدئویی با هم تفاوت دارند. در شمال آمریکا، ژاپن، فیلیپین و چند کشور دیگر سیستم تلوزیونی ntsc می باشد این سیستم ویدئویی می تواند 29.97 الی 30 فریم در ثانیه نمایش دهد. در کشور های اروپای غربی، استرالیا، آسیای جنوب شرقی و ایران سیستم پخش تلوزیونی pal است در این استاندارد 25 فریم در هر ثانیه داریم. بعبارتی دیگر هر ثانیه 25 فریم است. فیلمی که برای صدا سیما تدوین می شود باید بصورت pal باشد. (هواستون باشه.!) راستی استاندارد های تلوزیونی در اندازه تصویر و رزولیشن و. هم باهم تفاوت دارند.

نمی دونید فریم (frame) چیه؟ هر فیلم ویدئویی از تعداد بسیار زیادی عکس تشکیل شده است که وقتی این عکس ها بصورت پشت یر هم با سرعت 12 تصویر بر ثانیه پخش می شوند بخاطر خطای دید آن تصویر را متحرک می بینیم. درست مانند انیمیشن ها که در تصویر اول یک مرد وسط وایستاده، تصویر بعد کمی اون طرف تره، و همینطور ادامه داره وقتی این تصاویر رو پشت سر هم بذاریم انگار آن مرد حرکت می کند. به هر کدام از این عکس ها یک فریم می گویند. درواقع انگار یک دوربین فیلمبرداری مثلا با سرعت 30 تا در پانیه عکس می گیرد! جالبه؟

می توانید در بالا نام پروژه و محل ذخیره سازی پروژه را مشخص کنید.creat folder with project name اگر تیکش فعال باشه پوشه ای با نام پروژه در مسیر ذخیره سازی پروژه می سازد. در وسط قالب تصویری را مشخص می کنید و در کنار سمت راست مشخصات آن قالب تصویری را می بینید یا به قول خودش توضیحات (deccription). حالا که فریم رو بالا گفتم اینم بگم که acpect ratio مقدار فریم در ثانیه است. از اونجایی که من اعتقاد دارم اطلاعات زیاد از از یادگیری می کاهد تا همین جا تو ضیح بسه!

کافیه برای شروع یکی از قالب ها مثل dv 720*576 50i 4:3 10bit را انتخاب نمایید. در مورد این پنجره در پست های بعد توضیح خواهم داد.

حالا وارد نرم افزار ا می شیم نترسید اصلا پیچیده نیست آروم آروم در پست های بعد همه اش را توضیح خواهم داد و البته این رو بدونید که خیلی هم راحت است اصلا خودتون برید باهاش ور برید و سعی کنید فیلم هاتون رو تدوین کنید.

معرفی وب سایت Grass valley

فیلم کوتاه جدید شرکت red Giant

پشت صحنه ی فیلم انتقام جویان (avenger)

پشت صحنه فیلم avengers (انتقام جویان)

آموزش mutli camera در ادیوس

معرفی دو کتاب برای یادگیری مباحث تدوین فیلم

کلمات و اصطلاحات تدوین و فیلمسازی(قسمت دوم)

پروژه ,فریم ,های ,ذخیره ,تصویر ,هم ,ذخیره سازی ,فریم در ,را مشخص ,می کند ,سازی پروژه

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

daryaerayaneh camprantomwpear ماشين هاي مورد استفاده در حمل و نقل بک لینک و رپورتاژآگهی promimozmi Plastic watering jug porsesh-mehr20 mahmoudii Grace's site peculiar